Бойлер непрямого нагріву

Компанія «Теплобак» здійснює технічну підтримку наших клієнтів на всіх стадіях виробничого процесу (проектування, монтаж, експлуатація опалювального обладнання).

Безперебійне гаряче водопостачання — одна з умов комфортного існування і дотримання основних гігієнічних норм в XXI столітті. Для багатьох житлових і робочих приміщень, які не підключені до централізованого гарячого водопостачання — приватних домоволодінь, офісів, підприємств, квартир з індивідуальним опаленням, — зручним і економічним способом вирішення проблеми нагріву води стане монтаж системи опалення з бойлером непрямого нагріву.

Що таке бойлер непрямого нагріву?

підключення бойлера непрямого нагріву

Робота бойлера непрямого нагріву базується на споживанні тепла, яке виробляється котлом (газо-, електро- або твердопаливним) для опалення приміщення. Експлуатація водонагрівача такого типу дуже зручна в зимову пору року, оскільки дозволяє забезпечити гаряче водопостачання без додаткових витрат газу і електроенергії.

В силу своєї високої продуктивності, водонагрівач цього типу може подавати гарячу воду на кілька точок забору одночасно, підтримуючи постійний температурний режим.

Пристрій бойлера непрямого нагріву

непрямого нагріву бойлер

Зовні це металевий резервуар, виготовлений у вигляді циліндра, усередині якого розташовується теплообмінник.

Для виготовлення теплообмінника використовують низьковуглецеву сталь, а внутрішню поверхню для запобігання корозії покривають захисним шаром.Для теплоізоляції на бак монтуються шари утеплювача - з пінополіуретану або поліефіру

Всередині бака знаходяться:

 1. теплообмінник — основний водонагрівальний елемент, який представляє собою вигнуту спіраллю трубку (змійовик), по якій рухається теплоносій (вода/антифриз);
 2. масивний магнієвий анод — встановлюється для захисту внутрішніх елементів бойлера від гальванічної корозії;
 3. температурний датчик (термостат) — регулює роботу насосів, зупиняючи/запускаючи процес нагрівання в залежності від заданого рівня нагріву;
 4. предохранительный клапан — нужен, чтобы не допускать опасного повышения давления внутри бака.

Додаткові елементи бойлера:

 • автоматический воздухоотводчик, предотвращающий “завоздушивание” насосов при выполнении запуска;
 • автоматичний повітревідвід, який запобігає “ ззаповітренні ” насосів при виконанні запуску;
 • вбудований електронагрівач (ТЕН);

Бойлер непрямого нагріву: принцип роботи

Циркулюючи в системі котел — теплообмінник — трубопровід — котел, теплоносій віддає частину енергії холодній воді, що знаходиться в резервуарі, поступово нагріваючи її до потрібної температури. Процес ідентичний тому, що відбувається в влаштуванні водяного опалення: тільки тут теплообмінник виступає в якості радіатора, а замість повітря нагрівається вода.

Швидкість і ступінь розігріву залежать від потужності котла і площі поверхні теплообмінника.

Щоб не витрачати час на очікування, поки гаряча вода дійде від нагрівача до крана, використовують систему рециркуляції, за допомогою спеціального насоса створюючи безперервну циркуляцію води по замкнутому контуру.


Види бойлерів непрямого нагріву

Моделі можуть відрізнятися за габаритами і формою, характером встановлення і особливостями конструкції, додатковими опціями.

 1. Вертикальний варіант — найбільш часто застосовується для побутової експлуатації завдяки середнім показникам розмір/продуктивність/обсяг займаного простору.
 2. Бойлер горизонтального типу — призначений для підігрівів великих обсягів води. Завдяки такій конструкції не потрібно встановлювати додаткові насоси для підтримки необхідного рівня води.
 3. Бойлер непрямого нагріву настінний & mdash; компактний агрегат порівняно невеликої ємності, який економить робочий простір техприміщення.
 4. Підлоговий варіант — буває різних, в тому числі і чималих розмірів, що дає можливість використовувати його в виробничих будівлях, готелях, спортивних комплексах та інших установах; для встановлення потрібне окреме приміщення.

Основні “плюси” і “мінуси”

Позитивні сторони систем, заснованих на принципі непрямого нагріву:

 • бойлер сумісний з котлом будь-якого типу;
  • не створює перевантажень в електромережі, що особливо важливо взимку;
 • відрізняється високою продуктивністю;
 • значно менше, ніж моделі прямого нагріву, схильний до утворення накипу;
 • при використанні функції рециркуляції, з відкривається крана тут же тече гаряча вода;
 • може працювати на альтернативних джерелах енергії: газі, електриці та інших.

Негативні:

 • у бойлера непрямого нагріву ціна набагато вище, ніж у апаратів, що працюють на електроенергії або газі;
 • найбільш ефективний тільки під час опалювального сезону; в літній же час необхідно або включати опалювальний котел, або переходити на прямий тип нагріву;
 • для габаритних моделей, розрахованих на нагрів великих обсягів води, потрібне окреме приміщення;
 • порівняно повільно нагріває воду: для первинного підігріву ста літрів буде потрібно годину-півтори (новітні дорогі моделі скорочують час ~ до 30 хвилин).

Бойлер непрямого нагріву: який краще вибрати і чому?

Щоб придбання було економічно виправданим, перед тим, як вибрати бойлер непрямого нагріву, визначіться з:

 1. оптимальним обсягом: вважається, що одна людина споживає близько 70 літрів гарячої води щодня, а значить, для сім'ї з 3 осіб достатньо придбати бойлер непрямого нагріву на 200 літрів;
 2. часом, який ви згідні витрачати на нагрів води: значні об'єми, відповідно, нагріваються довше;
 3. пприйнятними габаритами: для водонагрівача на 1000 літрів і більше буде потрібно окреме приміщення.

Також важливо врахувати:

 • потужність котла: щоб не зменшити ефективність системи опалення будинку, бойлер повинен споживати не більше 40-50% виробленого опалювальним котлом тепла;
 • матеріали, використані при виготовленні: найбільш довговічні баки, виготовлені з нержавіючої сталі; латунні теплообмінники швидше нагрівають воду і легше очищаються від накипу; теплоізоляція із застосуванням мінеральної вати набагато ефективніше використання поролону;
 • наявність елементів захисту і можливість підключення додаткових опцій;
 • марку апарату і країну-виробника, а також можливість гарантійного обслуговування.

Як підключити бойлер непрямого нагріву?

Варіанти:

 • гідравлічний або схема підключення бойлера непрямого нагріву з допомогою двох насосів;
 • по електричній схемі, коли режим перемикається за участю реле.

Двухнасосний варіант — найбільш поширений і вважається найефективнішим. Циркуляційні насоси, які підключені паралельно до лінії бойлера і контуру опалення, управляють потоками теплоносія, перемикаючи режими роботи за сигналом температурного датчика. Щоб попередити ще одне надходження рідини, після кожного з насосів встановлюють зворотний клапан.

Працює це так: коли температура води в резервуарі опускається нижче встановленого числа, термостат подає сигнал і весь потік теплоносія перенаправляється на її підігрів. Після досягнення результату — нове перемикання і пріоритетною стає система опалення.

Подібним чином здійснюється розподіл теплоносія і за допомогою триходового клапана.

В електричній схемі перемикання насосів відбувається за допомогою реле, що замикає/розмикає ланцюг.

Якщо в баку водонагрівача є додатковий (третій) вхід, до нього приєднують систему рециркуляції. Для цього задіюється полотенцесушитель, але якщо його немає, здійснюють “ тупу ” рециркуляцію

Що важливо врахувати при підключенні бойлера непрямого нагріву?

 1. Район встановлення. Для максимальної ефективності водонагрівач розташовують якомога ближче до опалювального котла.
 2. Напрямок надходження холодної води/теплоносія. Відповідно до законів теплотехніки, холодна вода повинна подаватися в нижню точку резервуара, а виходити вже підігрітою з верхньої. Рух же теплоносія по теплообміннику в бойлері здійснюється в зворотному напрямку - зверху вниз. Так досягається найбільший показник ККД: теплоносій віддає максимум тепла верхніх шарів води і ефективно охолоджується в нижній частині бака, перед надходженням назад в котел.
 3. Горизонтальне розташування осі двигуна насоса. Інакше відбувається передчасний знос внутрішніх деталей і вихід насоса з ладу.

Де купити бойлер непрямого нагріву в Україні?

На сучасному ринку опалювальної та водонагрівальної техніки представлений широкий асортимент бойлерів, серед яких кожен покупець підбере модель, найбільш підходящу за вартістю і параметрам. Крім доступної ціни, важливими умовами при виборі продавця є:

 • забезпечення доставки;
 • грамотний монтаж обладнання;
 • технічна підтримка в процесі експлуатації.

Цим вимогам відповідають товари і сервіс компанії “ Теплобак ”. У нас ви зможете придбати бойлер непрямого нагріву на 200/300/500 літрів. Ціна водонагрівача буде залежати від обсягу, що використовуються при виготовленні матеріалів, наявності додаткових опцій. Вся продукція і комплектуючі мають відповідні сертифікати якості.

Ми також готові взяти на себе:

 • розробку проекту, з урахуванням всіх технічних вимог і побажань покупця;
 • встановлення бойлера і запуск в експлуатацію;
 • сервісну підтримку.

Звертайтеся до нас — і менеджери компанії дадуть докладну консультацію про можливості/переваги пропонованих товарів, розрахують вартість і запропонують найбільш оптимальний варіант покупки кожному клієнту.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті, ми зконтактуємо з вами найближчим часом та надамо відповідь на всі питання, які вас цікавлять.