Буферна ємність в комбінованій системі теплопостачання

Компанія «Теплобак» здійснює технічну підтримку наших клієнтів на всіх стадіях виробничого процесу (проектування, монтаж, експлуатація опалювального обладнання).
Буферна ємність в комбінованій системі теплопостачання

Основне завдання при проектуванні системи теплопостачання — отримання максимальної ефективності від джерел теплової енергії. Велика кількість джерел теплової енергії, які використовують для отримання енергії як викопне пальне (газові, твердопаливні котли), так і альтернативні джерела енергії (сонячні колектори, теплові насоси, електричні котли), останнім часом поєднують в комбіновану систему теплопостачання. Комбінація декількох джерел енергії підвищує ефективність як самої системи теплопостачання, так і окремо взятого джерела енергії, за рахунок застосування джерела енергії в той час, коли воно є найбільш ефективним і економічним.

При створенні комбінованої системи теплопостачання, виникають труднощі в узгодженні роботи усіх джерел енергії, а також отримання 100% ефективності від джерела енергії при максимальній економії коштів. Виникають також труднощі в тому, що економічне джерело енергії може бути максимально ефективним в той проміжок часу, коли навантаження на систему є мінімальним, тому постає завдання для накопичення теплової енергії в своєрідний буфер (тепловий акумулятор водяного опалення), який буде віддавати накопичену енергію в проміжок часу пікових навантажень.

При використанні буферної ємності в комбінованій системі теплопостачання, буферна ємність забезпечить:

  • накопичення і акумуляцію теплової енергії, яка використовуватиметься для опалення приміщення;
  • врегулювання температурних коливань між різними джерелами енергії, які підключені до системи;
  • виконуватиме роль гідравлічного розподільника;
  • приготування санітарної гарячої води для побутових потреб.

На рисунку зображена схема підключення різноманітних джерел енергій до буферної ємності ВТА-1, а також споживчі елементи опалення та ГВП. Одразу видно, що буферна ємність в комбінованій системі теплопостачання є ідеальною ланкою для врегулювання роботи такої системи.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті, ми зконтактуємо з вами найближчим часом та надамо відповідь на всі питання, які вас цікавлять.